Styczeń 16 2019 08:33:07
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Regulamin
  Mapa Strony
  Propozycje
  Reklama
  Forum
  Księga Gości
  Artykuły
  Naj...
  Kategorie Newsów
  Galeria
  Bramka SMS
  Szukaj
  Kontakt

Ważne Informacje
  Regulamin PZW
  Odznaczenia PZW
  Dekalog Wędkarski
  Okresy Ochronne
  Normy Medalowe
  Wymiary ochronne
  Adresy okręgów

Wędkarstwo
  Historia
  Gruntowe
  Podlodowe
  Spinning
  Spławikowe
  Kalendarz
  Rekordy Polski

Inne
  Atraktory zapachowe
  Przepisy na przynęty
  Kleszcze, komary...
  Kuchnia
  Dowcipy
  Tarło
  Gry
  FILMY
  Gry ONLINE

FILMY DTC

 
 
Encyklopedia Ryb
Drapieżniki:
Miętus
Okoń
Sandacz
Sum
Szczupak
Węgorz

Łososiowate:
Pstrąg potokowy
Pstrąg tęczowy
Troć wędrowna

Spokojnego Żeru
Amur
Karp
Leszcz
Lin
Karaś
Płoć
Wzdręga
 
 
Ostatnie Artykuły
Branie karpia - podw...
Żer karpików - Slow ...
Żerowanie karpików -...
Karpie z powierzchni
Kukurydza na włosie ...
Zwiastun : : Jet Fis...
Uklejka
Raczek z jeziora Cza...
Szczupak z jeziora C...
Okoń - 1-1,5kg
Szczupak 68cm
Szczupak 82cm
Szczupak 90cm
Szczupak 75cm
Szczupak, wg autora ...
Holenderski szczupac...
Atak szczupaka #1
Śmieszne sytuacje
Strzelczyk
Marlin Fishing Cabo ...
 
 
Wędkarzy Online
Gości Online: 1
Brak Wędkarzy Online

Zarejestrowanych: 573
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Wędkarz: ~supral


 
 
Reklama

http://allgoals.info/

Forum graficzne GrafArt.org :: Darmowa grafika , mnóstwo toturiali , darmowy download , grafika na zamówienie! , Darmowa grafika , Avatary , Userbary , Sygnaturki !

Nasze Wody

Wedzisko.Info

Carp Planet

LiQuIra.Com

BandziorTM

AkwaDom

www.moczykije.pl

Serwis Wędkarze - Twoim Serwisem

 
 
Sandacz
 

Image Hosted by ImageShack.us
Sandacz, poza wspaniałymi walorami smakowymi, charakteryzuje się jeszcze innymi przymiotami stanowiącymi o jego tajemniczości. Sandacze należą do ryb lubiących miejsca o twardym dnie i mętnej, jednak dobrze natlenionej wodzie. Nie przepadają za dużą ilością roślinności. Występuje w większych rzekach, jeziorach oraz zbiornikach zaporowych. . Należy do niewielu ryb, które przed złożeniem ikry buduje gniazdo (robi to samiec), następnie strzeże terytorium z miejscem złożenia ikry ( w okresie rozrodu nie odżywia się).
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
W okresie dnia, szczególnie przy słonecznej pogodzie, ryby znajdują ostoję w zaciemnionych miejscach, wśród zwalonych drzew, pomiędzy głazowiskami , a także pod mostami i innymi budowlami wodnymi (lubi więc, miejsca mocno zacienione).


Na żer wychodzą pod wieczór i w tedy całkowicie zmieniają środowisko, bowiem można je spotkać nawet na płytkich, przybrzeżnych łachach , kiedy polują na ukleje, małe płotki, a także okonie. W rzekach często przebywają w miejscach napływowych wszelkich ostróg, tuż za główkami, oraz w wszelkich zagłębieniach dna (w miejscach pozornego braku nurtu).
Mimo, że sandacz ma opinie samotnika, bardzo często łączy się w stada, by wspólnie atakować wszelkie ryby na podobieństwo okoniowych hord.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Istnieje oczywiście wiele szkół związanych z łowieniem tej wspaniałej ryby. Odpuszczając sobie oczywiście metody żywcowe, której jestem przeciwnikiem, należy jednak wspomnieć o spinningowaniu martwą rybką. I tu prym wiedzie metoda zbrojenia rybki, wymyślona przez A. Drachkowitcha. Wielokrotnie udawało mi się, przy zastosowaniu systemiku, łowić jedną rybką przez kilkadziesiąt minut, zanim uległa uszkodzeniu (pod warunkiem, że wcześniej nie padła ofiarą drapieżcy).
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Większość spinningistów łowiących sandacze posiada na ogół wypracowane metody połowowe, z którymi rzadko chcą się dzielić z innymi. Tak było między innymi ze sławetnymi kogutami, które przez lata stanowiły "tajną broń" poniektórych wędkarzy. Dopiero pokazanie się na naszym rynku wszelkich silikonów (twistery, rippery, a wśród nich przede wszystkim "kopyta"), dały duże możliwości połowowe. Okazało się, że złowienie sandacza w cale nie należy do najtrudniejszych. Podstawowym atutem przemawiającym za tego typu przynętami okazał się system zbrojenia wszelkich gum, które niejednokrotnie obstukiwały dno i prowokowały sandacza. Wielokrotnie zdarzało się złowić sandacza zahaczonego od zewnętrznej strony żuchwy, co wydawało się niehumanitarne lub wręcz graniczyło z szarpakiem. Dopiero bliższe poznanie działania sandacza podczas ataku uzmysłowiło, że sandacz niejednokrotnie atakował przynętę po przez dociśnięcie jej do dna i ogłuszenie, a dopiero potem przystępował do konsumpcji.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Nieprawdą okazało się twierdzenie, że sandacza można złowić tylko w nocy (bo rzeczywiście w tej porze jest jego aktywność największa), a w dzień to na ogół przez przypadek.
Wiele tego typu stereotypów uległo przeobrażeniu.
Image Hosted by ImageShack.us
Oczywiście poznanie wszelkich niuansów związanych z łowieniem tej wspaniałej ryby, po przez teoretyczne rozważania, jest niemożliwe, bowiem wymaga bardzo dużej praktyki. Łowcy tej, wydawałoby się z pozoru tajemniczej ryby, mają jednak doskonałe wyniki. Osobiście preferuję połów sandacza przy pomocy metody "Pater Noster", czyli metody bocznego troka.
Chcąc, chociaż w części przybliżyć możliwości połowu sandacza, chciałbym jednocześnie sprowokować dyskusję na ten temat. Może znajdą się wśród braci wędkarskiej chętni do podzielenia się z innymi własnymi przemyśleniami i doświadczeniami (przede wszystkim w zakresie metod, stosowanych przynęt i ich prowadzenia, miejscówek itd.).

 
 
Komentarze
Brak komentarzy.  
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.  
 
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
 
Reklama
 
 
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
 
Pogoda


Więcej o pogodzie
 
 
Fazy księżyca

Większy rozmiar
 
 
  Powered by php-fusion & extreme-fusion Skin by Lorkan
  Copyright © 2006-2008 by www.wedzisko.info
Strona w sieci od 5.07.06   
  
3,943,877 Unikalnych wizyt