Styczeń 16 2019 12:27:32
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Regulamin
  Mapa Strony
  Propozycje
  Reklama
  Forum
  Księga Gości
  Artykuły
  Naj...
  Kategorie Newsów
  Galeria
  Bramka SMS
  Szukaj
  Kontakt

Ważne Informacje
  Regulamin PZW
  Odznaczenia PZW
  Dekalog Wędkarski
  Okresy Ochronne
  Normy Medalowe
  Wymiary ochronne
  Adresy okręgów

Wędkarstwo
  Historia
  Gruntowe
  Podlodowe
  Spinning
  Spławikowe
  Kalendarz
  Rekordy Polski

Inne
  Atraktory zapachowe
  Przepisy na przynęty
  Kleszcze, komary...
  Kuchnia
  Dowcipy
  Tarło
  Gry
  FILMY
  Gry ONLINE

FILMY DTC

 
 
Encyklopedia Ryb
Drapieżniki:
Miętus
Okoń
Sandacz
Sum
Szczupak
Węgorz

Łososiowate:
Pstrąg potokowy
Pstrąg tęczowy
Troć wędrowna

Spokojnego Żeru
Amur
Karp
Leszcz
Lin
Karaś
Płoć
Wzdręga
 
 
Ostatnie Artykuły
Branie karpia - podw...
Żer karpików - Slow ...
Żerowanie karpików -...
Karpie z powierzchni
Kukurydza na włosie ...
Zwiastun : : Jet Fis...
Uklejka
Raczek z jeziora Cza...
Szczupak z jeziora C...
Okoń - 1-1,5kg
Szczupak 68cm
Szczupak 82cm
Szczupak 90cm
Szczupak 75cm
Szczupak, wg autora ...
Holenderski szczupac...
Atak szczupaka #1
Śmieszne sytuacje
Strzelczyk
Marlin Fishing Cabo ...
 
 
Wędkarzy Online
Gości Online: 1
Brak Wędkarzy Online

Zarejestrowanych: 573
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Wędkarz: ~supral


 
 
Reklama

http://allgoals.info/

Forum graficzne GrafArt.org :: Darmowa grafika , mnóstwo toturiali , darmowy download , grafika na zamówienie! , Darmowa grafika , Avatary , Userbary , Sygnaturki !

Nasze Wody

Wedzisko.Info

Carp Planet

LiQuIra.Com

BandziorTM

AkwaDom

www.moczykije.pl

Serwis Wędkarze - Twoim Serwisem

 
 
Przynęty naturalne
 

Larwy muchy (białe robaki)

W wędkarstwie zastosowanie mają larwy muchy mięsnej koloru czarnogranatowego (Calliphoria vicina). Składa ona jaja tylko w ciemności na świeżym mięsie. Larwy mają kolor biały lub kremowy. Na przynętę nadają się tylko larwy we wczesnym stadium rozwoju. Po kilu dniach zmieniają kolor i twardnieją przez co ich przydatność na przynętę maleje
Do tej przynęty najlepiej nadają się haczyki jasne. W zależności od wielkości haczyka zakłada się od jednego (haczyki nr 16÷18) do kilku robaków (haczyki nr 14 i większe). Robaka zakłada się tak aby ostrze przebiło skórę jak najpłycej. Należy uważać aby nie wpłynęła „zawartość” robaka.

Dżdżownice

Przynęta, która dziś jest już kultem. Biorą na nią niemal wszystkie ryby. Do zastosowań wędkarskich nadają się głównie dwa rodzaje dżdżownic.
Robaki kompostowe (czerwone robaki) wydobywane z kompostu lub stert słomiastego nawozu zwierzęcego. Dostępne także w sklepach wędkarskich a pochodzące z przemysłowych hodowli dżdżownic bądź uzyskiwane jako produkt uboczny przy produkcji humusu.
Rosówki, żyjące w glebie pastwisk, trawników, przydrożnych nieużytków. Najlepiej je pozyskiwać w nocy, po deszczu lub gdy opada rosa. Wychodzą wtedy z ziemi na powierzchnie skąd można je łatwo zebrać. Jednakże są bardzo czujne i w przypadku najmniejszego hałasu szybko kryją się w ziemi.
Dżdżownice na łowisko przynosimy w płóciennym woreczku lub pudełku wypełnionym wilgotną ziemią z domieszką świeżej trawy. Pudełko musi być zaopatrzone w otwory wentylacyjne.
Czerwone robaki zakładamy na haczyk ciemny o nr 14÷12 i większy. Można zakładać pojedynczego robaka lub ich pęczek (skuteczne na karpia). Najlepiej przebić dżdżownice w okolicach pierścienia (jaśniejszego zgrubienia na tułowiu). Dłuższe robaki można przebić w kilku miejscach ale zmniejsza to jego żywotność. Najmniej korzystne jest nadziewanie robaka na haczyk jednak w niektórych przypadkach, gdy ryba bierze bardzo ostrożnie tylko ten sposób jest skuteczny.
Rosówki zakładamy na haczyk nr 8÷6 lub większy przebijając ją kilkakrotnie. Można także stosować kawałki rosówek lub ich pęczki (bardzo skuteczne na węgorza).

Larwy ochotki

Przynęta bardzo popularna na mniejszą rybę, ale nadaje się także na leszcza, klenia, lina. Przynęta dość trudna w stosowaniu. Wymaga bardzo delikatnego zestawu wędkarskiego oraz stałej czujności wędkarza. Larwy pozyskiwać można z dennego mułu starych stawów i małych sadzawek. Dostępna jest także powszechnie w sklepach wędkarskich. Na łowisku najlepiej przechowywać ją w pudełku wyłożonym wilgotną gazetą lub lignina. Aby zapobiec splątywaniu się larw, dobrze jest je posypać mąką kukurydzianą lub ziemniaczaną.
Do łowienia na larwy ochotki używamy haczyków ciemnych nr 18÷20 lub mniejszych o długim trzonku. Pojedynczą larwę przebijamy tuż za czarną główka i częściowo nawlekamy na haczyk. Stosując większą ilość larw przebijamy je w połowie długości ciała. Przynętę należy często zmieniać ponieważ jest mało odporna na uderzenia o wodę podczas zarzucania i po kilku rzutach traci swoją zawartość.
Larwę ochotki stosuje się często w połączeniu z innymi przynętami łowiąc na tzw. kanapkę.

Larwy chruścika

Przynęta swoją atrakcyjnością nie ustępuje larwie ochotki. Bardzo dobra wiosną w wodach stojących. Pozyskuje się ją z wyjętych z wody kawałków drewna, gałęzi. Można ją także znaleźć na spodniej części kamieni leżących na dnie.
Larwy chruścika przechowujemy w wilgotnym podłożu np. zmoczonym mchu. Nie należy jednak zalewać jej wodą. Zakłada się ją na haczyk 16÷14 lub większy przebijając delikatnie w połowie długości. Nawlekanie na haczyk należy traktować jako ostateczność.
Przynęta dobra na leszcze, płocie, krąpie, okonie.

Larwy jętki

Bardzo delikatna i trudna w przechowywaniu. Pozyskiwać ją można wybierając z przybrzeżnego mułu lub spod kamieni.
Zakłada się ją na haczyk nr 20 i mniejsze przebijając za ostatni segment. Zachowuje wtedy żywotność i swoimi ruchami skutecznie prowokuje ryby do brań.
Bardzo dobra przynęta na ryby z rodziny karpiowatych.

Pijawki

Dobra przynęta, zachowująca długo żywotność na haczyku.
Dość trudna jednak do zdobycia. Wydowbywa się ją z pytkich i wygrzanych wód, grzęzawisk, spod kamieni. Przechowuje się ją w wodzie lub wigotnym podłożu.
Przebija się ją w połowie długości na haczyk nr 14 i większy. Skuteczna przynęta na liny, węgorze, sumy, okonie.

Martwe rybki

Najczęściej stosowany jest: karaś, kiełb, ukleja, płoć, wzdręga, okoń, jazgarz. Rybka powinna być świeża i nie większa niż 10 cm. Rodzaj dobiera się w zależności od naturalnego występowania w danym akwenie.
Zakładamy ją na haczyk o długim trzonku zaczepiając za pyszczek lub oczodoły. Można także zaczepiać tuż za płetwą grzbietową.
Przynęta skuteczna na wszystkie drapieżniki ale w szczególności na sandacza i węgorza.

Inne...

Jako przynęty zwierzęce stosować można także poczwarki much, chrabąszcze, koniki polne. Skuteczność tych przynęt jest różna i uzależniona od występowania ich w naturalnym otoczeniu łowiska. Te przynęty mogą być szczególnie skuteczne przy łowieniu powierzchniowym.

 
 
Komentarze
Brak komentarzy.  
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.  
 
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
 
Reklama
 
 
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
 
Pogoda


Więcej o pogodzie
 
 
Fazy księżyca

Większy rozmiar
 
 
  Powered by php-fusion & extreme-fusion Skin by Lorkan
  Copyright © 2006-2008 by www.wedzisko.info
Strona w sieci od 5.07.06   
  
3,944,161 Unikalnych wizyt