Styczeń 17 2019 19:17:27
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Regulamin
  Mapa Strony
  Propozycje
  Reklama
  Forum
  Księga Gości
  Artykuły
  Naj...
  Kategorie Newsów
  Galeria
  Bramka SMS
  Szukaj
  Kontakt

Ważne Informacje
  Regulamin PZW
  Odznaczenia PZW
  Dekalog Wędkarski
  Okresy Ochronne
  Normy Medalowe
  Wymiary ochronne
  Adresy okręgów

Wędkarstwo
  Historia
  Gruntowe
  Podlodowe
  Spinning
  Spławikowe
  Kalendarz
  Rekordy Polski

Inne
  Atraktory zapachowe
  Przepisy na przynęty
  Kleszcze, komary...
  Kuchnia
  Dowcipy
  Tarło
  Gry
  FILMY
  Gry ONLINE

FILMY DTC

 
 
Encyklopedia Ryb
Drapieżniki:
Miętus
Okoń
Sandacz
Sum
Szczupak
Węgorz

Łososiowate:
Pstrąg potokowy
Pstrąg tęczowy
Troć wędrowna

Spokojnego Żeru
Amur
Karp
Leszcz
Lin
Karaś
Płoć
Wzdręga
 
 
Ciekawe:
 
 
Ostatnie Artykuły
Branie karpia - podw...
Żer karpików - Slow ...
Żerowanie karpików -...
Karpie z powierzchni
Kukurydza na włosie ...
Zwiastun : : Jet Fis...
Uklejka
Raczek z jeziora Cza...
Szczupak z jeziora C...
Okoń - 1-1,5kg
Szczupak 68cm
Szczupak 82cm
Szczupak 90cm
Szczupak 75cm
Szczupak, wg autora ...
Holenderski szczupac...
Atak szczupaka #1
Śmieszne sytuacje
Strzelczyk
Marlin Fishing Cabo ...
 
 
Wędkarzy Online
Gości Online: 2
Brak Wędkarzy Online

Zarejestrowanych: 573
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Wędkarz: ~supral


 
 
Reklama

http://allgoals.info/

Forum graficzne GrafArt.org :: Darmowa grafika , mnóstwo toturiali , darmowy download , grafika na zamówienie! , Darmowa grafika , Avatary , Userbary , Sygnaturki !

Nasze Wody

Wedzisko.Info

Carp Planet

LiQuIra.Com

BandziorTM

AkwaDom

www.moczykije.pl

Serwis Wędkarze - Twoim Serwisem

 
 
Będzie łatwiej wędkować w Brandenburgii!
 

PZWW dniu 5 października 2006 r. we Frankfurcie n.Odrą odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli ZG PZW, który reprezentowali: prezes Eugeniusz Grabowski i dyr. biura ZG Władysław Waligóra oraz przedstawicieli zarządów okręgów z Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wlk., Piły, Płocko-Włocławskiego, Szczecina, Torunia, Wrocławia i Zielonej Góry z kierownictwem Niemieckiego Związku Wędkarskiego (DAV) Landu Brandenburgia. W trakcie spotkania dokonano podsumowania dotychczasowej współpracy PZW i DAV Landu Brandenburgii oraz wymieniono się informacjami dotyczącymi warunków do wędkowania na wodach Brandenburgii, po tym jak w ramach ustawy o odbiurokratyzowaniu weszły w życie nowe regulacje prawne, które mają ułatwić wędkowanie, wspierać turystykę wodną oraz uwolnić przedsiębiorstwa od niepotrzebnej biurokracji. Zasady te będą dotyczyć zarówno wędkarzy niemieckich łowiących na wodach tego landu, jak i wędkarzy polskich, w tym na szczególnych zasadach wędkarzy – członków PZW.


Dotychczas w Brandenburgii tylko dzieci i młodzież mogły bez egzaminu wędkarskiego łowić ryby za pomocą wędki na ryby roślinożerne (Friedfisch). Nowa regulacja umożliwia to również osobom dorosłym. Od tego roku osoby łowiące ryby za pomocą wędki na ryby roślinożerne nie potrzebują podczas wędkowania karty wędkarskiej. Dotyczy to wszystkich akwenów Brandenburgii, w tym także stawów wędkarskich. Z wyjaśnień kolegów z DAV wynika, że decydującym kryterium zwolnienia z obowiązku posiadania karty wędkarskiej nie jest złapana ryba, ale budowa wędki. Bez karty wędkarskiej wolno łowić tylko na jednoramienny haczyk oraz na przynętę dla ryb roślinożernych. Niedopuszczalne jest używanie jako przynęt: kręgowców, raków lub sztucznych przynęt. Takie przynęty odpowiadają kryterium wędki na ryby drapieżne, a tym samym są zastrzeżone dla właścicieli kart rybackich. Jak wyjaśniono, jeśli w wyjątkowym przypadku na przynętę dla ryb roślinożernych złapie się klasyczna ryba drapieżna, np. szczupak, to można go wziąć ze sobą, ale mając na uwadze inne przepisy – np. okresy ochronne, minimalne wymiary itd.


Na podstawie porozumienia o współpracy DAV Landu Brandenburgii do w/w ustawy wprowadzono zapis, że tylko członkowie PZW posiadający polskie karty wędkarskie będą mogli otrzymywać niemiecką kartę wędkarską obowiązującą na terenie landu Brandenburgia. Ważność takiej karty należy corocznie przedłużać w wyznaczonych punktach. Nastąpi to po wykupieniu opłaty rocznej wynoszącej 12 Euro dla dorosłych, a 2.5 Euro dla dzieci, a więc na takich samych zasadach, jakie dotyczą obywateli Brandenburgii. Jest to tzw. opłata dla urzędu (Fischereiabgabe).


Natomiast opłaty zezwalające na wędkowanie dla wędkarzy z okręgów PZW, które podpisały porozumienie z DAV Landu Brandenburgii (Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Piła, Płocko-Włocławski, Szczecin, Toruń, Wrocław i Zielona Góra) wyniosą 25 euro rocznie (albo 1-dniowe zezwolenie za 5 Euro lub 3-dniowe zezwolenie za 10 Euro), zaś dla wędkarzy z pozostałych okręgów PZW będą udostępnione normalne opłaty, które wynoszą 125 Euro rocznie lub zezwolenie dla dorosłych na 1 dzień za 10 Euro, 1 tydzień za 22 Euro, zaś dla dzieci/młodzieży za 1 dzień – 5 Euro lub 1 tydzień – 10 Euro.


Dowód uiszczenia opłaty wędkarskiej nie będzie miał formy wpisu do karty wędkarskiej, lecz będzie realizowany poprzez wklejenie znaczków opłaty wędkarskiej w tzw. karcie dowodowej (Nachweiskarte). Dlatego oprócz ew. wymaganej karty wędkarskiej z ważnością potwierdzoną poprzez wpłatę dla urzędu (Fischereiabgabe) należy mieć przy sobie podczas łowienia ryb znaczek opłaty rybackiej (LAVsmiley i okazywać go straży rybackiej.


Punkty dystrybucji opłat niezbędnych do wędkowania na terenie Brandenburgii znajdą się w okręgach PZW objętych porozumieniem a także w siedzibach DAV Landu Brandenburgii, u rybaków oraz innych osób uprawnionych do rybołówstwa, jak również u osób przez nich upoważnionych np. prowadzących pola namiotowe, sklepy wędkarskie itd.


Brandenburgia daje przykład innym Landom, jak ułatwić wędkowanie i wspierać turystykę wodną zgodnie z hasłem ,,Świat w gościach u przyjaciół’’. W trakcie naszego spotkania gospodarze przekonywali, że Brandenburgia w swoich planach dotyczących turystyki zapisała na sztandarach rozwijanie ofert w zakresie organizowania szeroko pojętego odpoczynku nad wodą, a jest to bardzo liczący się potencjał turystyczny. Jest tam 10 tys. jezior, w tym ponad 3 tys. jezior o powierzchni większej niż jeden hektar – tak skomentował po powrocie wyniki spotkania we Frankfurcie prezes PZW kol. Eugeniusz Grabowski.Antoni Kustusz

rzecznik prasowy PZW

Więcej:
http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=4023&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0
Źródło:
www.pzw.org.pl

 
 
Komentarze
Brak komentarzy.  
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.  
 
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
 
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
 
Pogoda


Więcej o pogodzie
 
 
Fazy księżyca

Większy rozmiar
 
 
Reklama
 
 
  Powered by php-fusion & extreme-fusion Skin by Lorkan
  Copyright © 2006-2008 by www.wedzisko.info
Strona w sieci od 5.07.06   
  
3,944,910 Unikalnych wizyt