Styczeń 16 2019 12:14:12
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Regulamin
  Mapa Strony
  Propozycje
  Reklama
  Forum
  Księga Gości
  Artykuły
  Naj...
  Kategorie Newsów
  Galeria
  Bramka SMS
  Szukaj
  Kontakt

Ważne Informacje
  Regulamin PZW
  Odznaczenia PZW
  Dekalog Wędkarski
  Okresy Ochronne
  Normy Medalowe
  Wymiary ochronne
  Adresy okręgów

Wędkarstwo
  Historia
  Gruntowe
  Podlodowe
  Spinning
  Spławikowe
  Kalendarz
  Rekordy Polski

Inne
  Atraktory zapachowe
  Przepisy na przynęty
  Kleszcze, komary...
  Kuchnia
  Dowcipy
  Tarło
  Gry
  FILMY
  Gry ONLINE

FILMY DTC

 
 
Encyklopedia Ryb
Drapieżniki:
Miętus
Okoń
Sandacz
Sum
Szczupak
Węgorz

Łososiowate:
Pstrąg potokowy
Pstrąg tęczowy
Troć wędrowna

Spokojnego Żeru
Amur
Karp
Leszcz
Lin
Karaś
Płoć
Wzdręga
 
 
Ciekawe:
 
 
Ostatnie Artykuły
Branie karpia - podw...
Żer karpików - Slow ...
Żerowanie karpików -...
Karpie z powierzchni
Kukurydza na włosie ...
Zwiastun : : Jet Fis...
Uklejka
Raczek z jeziora Cza...
Szczupak z jeziora C...
Okoń - 1-1,5kg
Szczupak 68cm
Szczupak 82cm
Szczupak 90cm
Szczupak 75cm
Szczupak, wg autora ...
Holenderski szczupac...
Atak szczupaka #1
Śmieszne sytuacje
Strzelczyk
Marlin Fishing Cabo ...
 
 
Wędkarzy Online
Gości Online: 1
Brak Wędkarzy Online

Zarejestrowanych: 573
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Wędkarz: ~supral


 
 
Reklama

http://allgoals.info/

Forum graficzne GrafArt.org :: Darmowa grafika , mnóstwo toturiali , darmowy download , grafika na zamówienie! , Darmowa grafika , Avatary , Userbary , Sygnaturki !

Nasze Wody

Wedzisko.Info

Carp Planet

LiQuIra.Com

BandziorTM

AkwaDom

www.moczykije.pl

Serwis Wędkarze - Twoim Serwisem

 
 
Posiedzenie Zarządu Głównego PZW w dn.31.03.2007r.
 

PZWObradujący w tym samym dniu Zarząd Główny PZW przyjął jednogłośnie uchwałę w sprawie budżetu Polskiego Związku Wędkarskiego na 2007 r., który po stronie przychodów będzie wykazywał 110.084,863 zł, a po stronie kosztów 108.702.563 zł. Zatwierdzono także budżety jednostkowe ZG PZW, Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach oraz redakcji PZW ,,Wiadomości Wędkarskie’’, które stanowią części składowe budżetu Związku. W uchwale zobowiązano wszystkie jednostki PZW do przestrzegania zasad przeznaczania składki na cele określone w uchwale XXVIII KZD PZW (rozdz. IV ust. 5 i 7).

Następnie wiceprezes Janusz Nyk przedstawił informację o stanie posiadania i dzierżawy wód, a także poinformował o przebiegu i wynikach posiedzenia Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w którym delegacja PZW na czele z prezesem Eugeniuszem Grabowskim uczestniczyła wraz z innymi przedstawicielami organizacji i związków producentów ryb, ekologami i naukowcami. Prezes Eugeniusz Grabowski wyraził zadowolenie z faktu zaproszenia PZW do dyskusji dotyczącej sytuacji rybactwa śródlądowego wobec faktu jego nowego usytuowania w Ministerstwie Gospodarki Morskiej oraz konieczności podjęcia prac nad nową ustawą o rybactwie śródlądowym, a także zobowiązał pracowników i działaczy pionu zagospodarowania i ochrony wód do zwiększenia wysiłków na rzecz wykorzystania potencjału rybackiego i ochrony wód PZW dla tworzenia dobrych warunków do uprawiania wędkarstwa.

Z informacji przedstawionych przez kol. J. Nyka wynika, że w 2006 roku PZW użytkował 208.743 ha wód, na co składało się:
- 193.337 ha wód użytkowanych na podstawie dzierżaw z RZGW, a w tym 10.649 ha użytkowanych na podstawie dzierżaw z ANR;
- 11.444 ha wód użytkowanych na podstawie innych dzierżaw;
- 1.281 ha wód własnych;
- 2.681 ha wód użytkowanych na innej podstawie prawnej.

W 2006 r. PZW użytkował 69 378 ha jezior; 84 831 ha rzek i zb. zaporowych poniżej 20 ha, w tym 11 515 ha wód górskich; 46 121 ha zbiorników zaporowych pow. 20 ha; 8413 ha drobnych zbiorników. PZW prowadziło łowiska specjalne na pow. 2882 ha, które znajdowały się w 20 okręgach. W porównaniu do 2005 r. pow. użytkowanych wód zmniejszyła się o 3.037 ha, na co złożyły się przede wszystkim, rezygnacja ZO Płocko-Włocławskiego z obwodu Wisła nr 1 oraz zmiany tzw. ,,innych umów dzierżawnych’’ w poszczególnych okręgach. Z planowanych przez ZO PZW do końca 2006 roku 59 konkursów ofert na obwody rybackie, rozstrzygniętych zostało tylko kilka, ponieważ dyrektorzy RZGW zawiesili większość procedur przetargowych w wyniku prac nad nowelizacją rozporządzenia dotyczącego przetargów. Niektóre konkursu nie zostały rozstrzygnięte w związku ze złożonymi przez oferentów protestami. Nowe rozporządzenie dotyczące konkursów ofert zostało ogłoszone w grudniu 2006 r. i obecnie te procedury ruszą wg nowych zasad. Łączny koszt dzierżaw obwodów rybackich wyniósł w 2006 roku ok. 3.598 tys. zł, a koszt materiału zarybieniowego dla zabezpieczenia tych obwodów osiągnął ok. 18.100 tys. zł. Koszt materiału zarybieniowego wpuszczonego do wszystkich wód użytkowanych przez PZW wyniósł 27.809 tys. zł. W tej kwocie ok. 2.400 tys. zł stanowił materiał zarybieniowy refundowany przez Komisję Zarybieniową Ministerstwa Rolnictwa (zarybienie łososiem i trocią).

Następnie kol. Władysław Ogrodowczyk, przewodniczący GKR poinformował o wynikach pracy kontrolnej GKR i przekazał wnioski do realizacji zalecone przez ZG PZW oraz okręgi PZW. GKR prowadziła kompleksowe kontrole sytuacji w okręgach: pilskim, opolskim, nowosądeckim, toruńskim, przemyskim, a także podejmowała doraźne kontrole rewizyjne w szeregu innych okręgów. ZG PZW przyjął wnioski wynikające z wystąpienia przewodniczącego GKR i zalecił ich wnikliwe rozpatrzenie przez zarządy kontrolowanych okręgów.

W dalszej części posiedzenia ZG PZW wyraził zgodę na ustanowienie hipoteki na nieruchomości ZO PZW w Rzeszowie w związku z podjęciem inwestycji modernizacji i rozbudowy ośrodka zarybieniowego w Dobrzechowie, a także wyraził zgodę na sprzedaż przez ZO PZW w drodze otwartego przetargu zbędnej nieruchomości w Okręgu Wałbrzyskim.

Zarząd Główny PZW zapoznał się z propozycjami dotyczącymi możliwości obniżenia kosztów i usprawnienia działalności organizacyjnej poprzez wykorzystanie mediów elektronicznych oraz telefonii komórkowej przedstawionymi przez kol. Mariusza Drozdowskiego, prezesa spółki ,,Rybobranie.pl’’, zalecając prowadzenie dalszych prac nad tymi projektami.

W kwestiach organizacyjnych Zarząd Główny PZW zatwierdził uchwały Prezydium ZG PZW podjęte w I kwartale br. oraz powołał do Rady ds. Młodzieży ZG PZW kol. Marka Milewskiego, członka ZG i prezesa ZO PZW w Ciechanowie.

Na tym posiedzenia zakończono, a prezes ZG PZW życzył wszystkim członkom ZG PZW oraz wszystkim wędkarzom Wesołych Świąt oraz Mokrego Dyngusa.


Antoni Kustusz
Rzecznik prasowy PZW

Pełna wiadomość:
http://www.pzw.org.pl/home/mod.php?dir=wiadomosci&file=cascade&id_wiadomosci=5987&id_kategorii=1&opcja=wiadomosc&pozycja=0

 
 
Komentarze
Brak komentarzy.  
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.  
 
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
 
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 
 
Pogoda


Więcej o pogodzie
 
 
Fazy księżyca

Większy rozmiar
 
 
Reklama
 
 
  Powered by php-fusion & extreme-fusion Skin by Lorkan
  Copyright © 2006-2008 by www.wedzisko.info
Strona w sieci od 5.07.06   
  
3,944,141 Unikalnych wizyt